Medicinci (spet) brez konkurence
Datum objave: 4. 07. 2017

Študentski svet Univerze v Mariboru je v petek, 30. junija 2017, priredil že tradicionalno študentsko tekmovanje v raftih. Ž​e tretje leto zapored so prvo mesto osvojili Rit:o-Piki, ekipa študentov Medicinske fakultete.

3.jpg

Tudi letos je Študentski svet Univerze v Mariboru za vse športne navdušence, pa tudi tiste, ki radi uživajo v dobri družbi ob lepem vremenu, organiziral še zadnjo druženje pred poletnim oddihom – Študentsko tekmovanje v raftih Univerze v Mariboru 2017. Tekmovanje v veslanju po reki Dravi je potekalo po progi od pomola na pristanu do Benetk pri ladjici Dravska vila, kjer se je nahajal tudi prireditveni prostor.

Več kot dvestotim študentom, ki so se zbrali na tradicionalnem dogodku, se je pridružil Igor Tičar, rektor Univerze v Mariboru, ki je s svojimi veslaškimi spretnostmi prispeval ekipi Študentskega sveta Univerze v Mariboru.

Med štiriindvajsetimi prijavljenimi ekipami so prva tri mesta osvojila:

1. mesto: Rit:o-Piki Vol. 4.20 (Medicinska fakulteta) s časom 2:01,08.
  2. mesto:  FKK prvaki (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) s časom 2:04,80.
  3. mesto: Pivoljubi (Fakulteta za strojništvo, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Filozofska fakulteta) s časom 2:14,02.

P1060106.jpg

Najboljše tri ekipe so prejele pokale, medalje in lepe nagrade! In sicer vožnja s PohorJetom za tretjeuvrščene, iz sobe pobega Enigmarium se bodo poskusili rešiti drugouvrščeni, prvouvrščeni pa se bodo po odličnem veslanju na reki Dravi preizkusili še v raftingu na Soči.