Razstava Prepletanje

Vabilo na razstavo

Prepletanje

Niti Mesta – spremljevalni program Jugoslovanskega Manchestra

“Tekstilna industrija Maribora je bila nekoč steber in ponos mesta, ki je zaposlovala na tisoče ljudi. Po njenem zatonu je nanjo ostal le še spomin, ki pa ga v letu 2017 Društvo Hiša! s partnerji obuja in tako skrbi, da spomin nanjo ne zamre."

Spoštovani,

z velikim zadovoljstvom Vas vabimo na otvoritev razstave Prepletanje,

ki bo potekala 20. aprila 2017 ob 20. uri v Salonu Uporabnih umetnosti.

Na razstavi se bodo predstavili dijaki in študenti srednjih šol in fakultet iz Maribora, ki so v sklopu študija spoznavali zgodbe nekdanjih in še obstoječih podjetij in njihove zgodbe s pomočjo novo pridobljenega znanja prenovili, obudili jih postavili na ogled ter tako prepletli vezi med preteklostjo in prihodnostjo.

Na razstavi sodelujejo:

• Muzej narodne osvoboditve Maribor,
  • Inštitut za Medijske komunikacije, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, UM
  • Katedra za tekstilne materiale in oblikovanje, Fakulteta za strojništvo, UM
  • Srednja šola za oblikovanje Maribor