Evropski presojevalci potrdili kakovost študijskih programov Fakultete za logistiko
Datum objave: 17. 03. 2017

Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru, ki ima sedež v Celju, je s strani evropskih presojevalcev kakovosti poslovnih študijskih programov akreditacijske hiše European Council for Business Education (ECBE) prejela ponovno akreditacijo svojih študijskih programov.

Fakulteta za logistiko svojo odličnost izkazuje z dvema mednarodnima akreditacijama ECBE in ACBSP. V teh dneh so jih obiskali evalvatorji akreditacijske hiše ECBE, ki so ponovno potrdili, da so njihovi študijski programi kakovostni in pripravljeni v skladu z najsodobnejšimi smernicami na področju visokošolskega izobraževanja.

​Predsednik komisije ECBE Robert Rietbroek je povedal, »da je fakulteta od zadnje akreditacije pred tremi leti naredila pomemben napredek pri vključevanju gospodarstva in negospodarstva pri pripravi študijskih vsebin kot tudi na področju raziskovanja. S tem izkazujejo, da sledijo in v nekaterih točkah celo presegajo stroge zahteve naše akreditacijske hiše. Diplomanti njihove fakultete pridobijo najsodobnejša znanja logistike, imajo interdisciplinarna znanja ter kompetence, s katerimi izkazujejo prilagodljivost in odzivnost, ko so na trgu dela«.

IMG_1465.JPG

S ponovno akreditacijo svojih študijskih programov »smo ostali v elitni skupini peščice fakultet v Sloveniji, ki imajo mednarodno akreditirane študijske programe. Ponovna akreditacija za nas ni presenečenje, saj smo vsi zaposleni predani izpolnjevanju skupnih ciljev. Skrbimo za razvoj logistične znanosti in dejavnosti, predvsem pa izvajamo študijske programe v skladu z najvišjimi standardi in po najsodobnejših metodah podajanja znanja. Tudi v prihodnje bomo skrbeli, da bo fakulteta delovala kot nekakšna platforma za razvoj uspešne prihodnosti logistike, v sodelovanju s poslovnimi partnerji kot tudi s sorodnimi inštitucijami s celega sveta«, je povedal dekan Fakultete za logistiko prof. dr. Bojan Rosi.​

IMG_1371.JPG

Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru je vodilna izobraževalna in znanstveno-raziskovalna institucija za področje logistike v Sloveniji.​