Izjemni dosežki raziskav Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo UM
Datum objave: 15.2.2017

Agencija za raziskovalno dejavnost RS v podatkovni bazi SICRIS vodi kategorijo izjemnih dosežkov v katero spadajo objave v najboljših znanstvenih revijah. Z novim letom 2017 se je posodobila lestvica najuspešnejših raziskovalcev. Ponovno se je kar nekaj sodelavcev Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo​ uvrstilo med 100 najvišje uvrščenih raziskovalcev na področju Kemije in Kemijskega inženirstva.

lab-512503_1920.jpg

Na področju Kemije (vseh podpodročij) je doc. dr. Matjaž Finšgar s 987 točkami drugi najvišje uvrščeni raziskovalec, v podpodročju analizne kemije pa najvišje uvrščeni raziskovalec. Na lestvico 100 najvišje uvrščenih raziskovalcev področja Kemija sta se uvrstila tudi izr. prof. dr. Regina Fuchs-Godec in izr. prof. dr. Urban Bren.

Na področju Kemijskega inženirstva (vseh podpodročij) je prof. dr. Zdravko Kravanja s 503 točkami drugi najvišje uvrščeni raziskovalec, v podpodročju Procesno sistemsko inženirstvo pa najvišje uvrščen raziskovalec.

Na lestvico 100 najvišje uvrščenih raziskovalcev področja Kemijske tehnologije so se uvrstili tudi doc. dr. Lidija Čuček, izr. prof. dr. Claus Helix Nielsen, izr. prof. dr. Anita Kovač-Kralj, doc. dr. Dušan Klinar, prof. dr. Željko Knez,  dr. Andreja Nemet, dr. Peter Trop, prof. dr. Mojca Škerget, doc. dr. Majda Krajnc, doc. dr. Irena Petrinić, prof. dr. Peter Glavič, dr. Danijela Urbancl, prof. dr. Zorka Pintarič Novak, Hermina Bukšek, doc. dr. Maša Knez Hrnčič, prof. dr. Maja Leitgeb in doc. dr. Mateja Primožič.

Priloge