Čestitke umetnikom glasbenikom Pedagoške fakultete
Datum objave: 17. 10. 2016
Pedagoška fakulteta, Oddelek za glasbo z veseljem objavljata, da je red. prof. Žarko Ignjatović v duu s kitaristom Jerkom Novakom leta 2016 nastopil na treh poletnih koncertih:

24.06. Pula (HR), cerkev sv. Frančiška (Hrvatska glazbena scena mladih)
26.06. Črnomelj, cerkev sv. Duha (Poletna šola kitare v Črnomlju)
27.06. Karlovac (HR), cerkev Presvetog trojstva (17. Mednarodna poletna šola kitare)

ped ignajtovi.jpg

Poleg omenjenih koncertov je bil mentor za kitaro in komorno igro na 17. Mednarodni poletni šoli kitare v Karlovcu, HR (26.06. – 03.07.) in na 15. Glasbeni delavnici Arena International v Puli, HR (03. – 09.08.)

Na 27. Mednarodnem zborovskem tekmovanju Béla Bartók na Madžarskem z Akademskim pevskim zborom Maribor je sodelovala tudi doc. Tadeja Vulc. Osvojili so 1. mesto v kategoriji mešanih zborov, doc. Tadeja Vulc pa je prejela tudi posebno dirigentsko nagrado “Special prize for excellent conducting permormance”.

zbor.png

Na 6. Evropskem festivalu klarinetistov, ki je potekal od 15.-18. avgusta 2016 v Camerinu – Italija s solističnim recitalom in komornim koncertom s člani Evropskega združenja klarinetistov je nastopil doc. Slavko Kovačič. Med 21. in 26. avgustom 2016 je doc. Slavko Kovačič v okviru ''Ljetnega glazbenega kampa'' vodil mednarodno poletno šolo za klarinet v Maruševcu, Hrvaška.

kovač.jpg

13. oktobra 2016 je doc. Slavko Kovačič postal artist največjega podjetja, ki izdeluje klarinete Buffet Crampon iz Francije, ki deluje že od leta 1825. Biti promotor tako prestižnega podjetja je velika čast in odgovornost ter potrditev odličnega dela skozi daljše obdobje v preteklosti.

Pred tem je doc. Slavko Kovačič postal artist podjetij, kot sta Silverstein Works in D'Addario Woodwinds, ki izdelujeta objemke in jezičke za klarinet.