Velik uspeh naših programerjev
Datum objave: 8. 12. 2015
Med 76 ekipami londonskega Disrupt Hackathona je najboljšo rešitev razvil in predstavil slovenski FreeMe, sicer ekipa iz podjetja Equal Eyes (Drugi vid), ki jo sestavljajo bivši in sedanji študenti Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko.

freeme.1449485764.jpg.n.960px.jpg.720px.jpg

Aplikacija je namenjena ženskam v težavah. FreeMe omogoča, da uporabnica s pritiskom na gumb v javnih straniščih na hiter in enostaven način prikliče pomoč - policijo ali reševalce. Sproži se tudi glasen in viden signal, ki pritegne pozornost ljudi iz okolice, prav tako pa so o klicu v sili obveščeni tudi vsi policisti, ki se nahajajo v bližini.

Hackhaton - dogodek, na katerem morajo programerji, oblikovalci in razvijalci v 24 urah oblikovati programsko rešitev - je organiziral eden najbolj priznanih podjetniških medijev - ameriški TechCrunch. Zmagovalna ekipa je kot nagrado prejela pet tisoč dolarjev.

Besedilo in fotografija povezeta po: www.startaj.si​