Izjemen uspeh študentov
Datum objave: 24. 09. 2015

Na tekmovanju študentskih prispevkov 2015 Slovenske sekcije IEEE za študente elektrotehnike, računalništva in informatike in njihove mentorje, so bili izjemno uspešni študenti FERI, ki so zasedli kar 1. in 3. mesto.

Prvo mesto je osvojil Marko Bizjak, študent računalništva in informacijskih tehnologij na FERI (tudi letošnji Perlachov nagrajenec), ki je razvil nov algoritem za segmentacijo oblaka točk.​ Na tretje mesto pa so se uvrstili Nina Mesari Bohar (FERI), Pal Kosi​ (FERI), Luka Kit (FERI), Aleš Kos (FERI), Ana Stopar (PF) in Alen Benko (PF). Študentje so razvili idejo o nadgradnji že obstoječega učbenika Solfeggia, ki se uporablja v 4. razredu glasbene šole. Trenutno je razvit le prototip, ki pa deluje tako, da učenec s pametnim telefonom izbere pesmico v učbeniku, nato pa lahko skenirano pesem posluša s pomočjo aplikacije ter rešuje različne teoretične naloge o tej pesmici in se tako uči glasbene teorije.

Čestitke nagrajencem!