Okoli 3.500 bruck in brucev Univerze v Mariboru prvič sedlo v študijske klopi
Datum objave: 1. 10. 2018

S 1. oktobrom 2018 se tudi na sedemnajstih fakultetah Univerze v Mariboru pričenja novo študijsko leto. Za približno 3.500 bruck in brucev, ki bodo letos prvič sedli v študijske klopi, je Univerza v Mariboru pripravila t. i. "Bruc paket", s katerim želi svojim novim študentkam in študentom izreči dobrodošlico in jim hkrati ponuditi osnovne informacije o študiju na Univerzi v Mariboru.

dr_Bogdan_Dugonik (38) (Small).jpgdr_Bogdan_Dugonik (5) (Small).jpg

Foto: dr. Bogdan Dugonik

Nagovor rektorja Univerze v Mariboru, prof. dr. Zdravka Kačiča, študentkam in študentom Univerze v Mariboru ob začetku študijskega leta:

​​

V okviru "Bruc paketa" so brucke in bruci na sprejemih po posameznih fakultetah prejeli tudi Študentski priročnik, ki vsebuje osnovne informacije za lažjo vključitev v študijski proces na Univerzi v Mariboru.

ŠTUDENTSKI PRIROČNIK UNIVERZE V MARIBORU JE NA VOLJO TUKAJ:

Študentski priročnik Univerze v Mariboru 2018.pdf

dr_Bogdan_Dugonik (22) (Small).jpgdr_Bogdan_Dugonik (43) (Small).jpg

Foto: dr. Bogdan Dugonik

Univerza v Mariboru je s svojimi 19 članicami (17 fakultet, Univerzitetna knjižnica Maribor in Študentski domovi) in približno 13.500 študenti druga največja univerza pri nas. Usmeritev Univerze v Mariboru je v pridobivanju najboljših študentov in ustvarjanju razvojnega okolja, kjer je doma odličnost v vseh pogledih. Študentje Univerze v Mariboru danes dosegajo vrhunske rezultate na številnih področjih. Sodelujejo in zmagujejo na mednarodnih tekmovanjih, so inovativni, produktivni in velikokrat tudi prvi pri odkritju novih spoznanj. Aktivno se vključujejo v trg in kasneje prenašajo znanje svojim naslednikom.

FGPA (1) (Small).jpgbruci_MF (6) (Small).jpg

FNM (7) (Small).JPGFNM (5) (Small).JPG

V zimskem semestru prihaja na mariborsko univerzo tudi 464 tujih študentov iz 29 različnih držav v okviru programa Erasmus+ (programske in partnerske države). Več o sprejemu tujih študentov na Univerzi v Mariboru preberite TUKAJ​.