Izr. prof. dr. Borut Holcman prejel priznanje Paula Harisa
Datum objave: 26. 01. 2017

​Izr. prof. dr. Borut Holcman s Pravne Fakultete je prejel priznanje Paula Harisa. Paul Haris je bil ustanovitelj gibanja Rotary International, katerega osnovno delovanje temelji na načelu spoštovanja in tolerantnosti – biti dobrodelen ne glede na politično, svetovno nazorsko ali religijsko prepričanje.

mediaspeed8958.jpg

​Priznanje Paula Harisa se podeljuje za dosežke s področja družbenih in dobrodelnih prizadevanj posamezni rotarijcev. Eden izmed začetnih rotarijcev v slovenskem prostoru je bil pravnik in sodnik Leon Štukelj in prav pravniki so začetniki tega gibanja. Njegovo ime nosi ustanova Fundacija Leona Štuklja, ki zadnjih 17 let skrbi za štipendiranje dijakov in študentov.  Izr. prof. dr. Borut Holcman je bil 16 let tajnik te ustanove. Priznanje je prejel kot nečlan rotarijskega gibanja, kar daje priznanju še posebno težo.

holcman.jpg

Čestitamo!