​Na Univerzi v Mariboru s podelitvijo priznanj in nagrad obeležili Rektorjev dan
Datum objave: 25. 01. 2017

Na slovesnosti smo podelili 74 nagrad in priznanj tistim, ki so s svojim delom, izrednimi uspehi, dosežki in zaslugami pomembno prispevali k uveljavitvi in razvoju Univerze v Mariboru.

Na slovesnosti, ki je potekala v sredo, 25. 1. 2017, je rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Igor Tičar podelil 74 priznanj in nagrad Univerze v Mariboru za leto 2016 tistim, ki so s svojim delom, izrednimi uspehi, dosežki in zaslugami pomembno prispevali k uveljavitvi in razvoju Univerze v Mariboru. »Pestro minulo leto, ko smo želi številne uspehe se kaže tudi danes, ko nagrajujemo več kot 70 sodelavk in sodelavcev ter poslovnih partnerjev in študentov. Skupaj smo dosegli veliko«, je v svojem nagovoru poudaril rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Igor Tičar in ob tem dodal: »Prav zato si kot osrednja institucija znanja v Vzhodni kohezijski regiji v zadnjem obdobju še posebej prizadevamo, da se naše največje bogastvo – znanje, čim učinkoviteje poveže z okolji, kjer ga potrebujejo za ustvarjanje prave dodane vrednosti. Tako se intenzivno povezujemo z gospodarstvom, lokalnimi skupnostmi in ostalimi razvojnimi deležniki. Vse to z namenom, da ustvarimo pogoje za uspešno črpanje prepotrebnih evropskih razvojnih sredstev v obstoječi razvojni perspektivi, ki jih širša regija nujno potrebuje, predvsem za ustvarjanje novih kakovostnih delovnih mest. Tudi zaradi navedenih aktivnosti se je Univerza v Mariboru po Timesovi lestvici že drugo leto zapored zavihtela med najboljše univerze v širši mednarodni regiji in zasedla najvišje mesto med slovenskimi univerzami«. Rektorjev dan je pedagoškega procesa prost dan.

mediaspeed0102.jpg

Univerza v Mariboru je s svojimi 19 članicami (17 fakultet, Univerzitetna knjižnica in Študentski domovi) druga največja univerza v Sloveniji. Po mednarodni lestvici revije Times se uvršča med 600 najboljših univerz na svetu in tako zaseda najvišje mesto med slovenskimi univerzami. Njena usmeritev je v pridobivanju najboljših študentov in ustvarjanju razvojnega okolja, kjer je doma odličnost v vseh pogledih.

PODELJENA PRIZNANJA IN NAGRADE 2016 NA REKTORJEM DNEVU

NAGRADA ZA ZNANSTVENORAZISKOVALNO, UMETNIŠKO IN IZOBRAŽEVALNO DELO

za vrhunske uspehe, dosežke in zasluge

doc. dr. MATJAŽ MALETIČ (FOV)

red. prof. dr. DUŠANKA MIČETIĆ TURK, dr. med. (MF)

red. prof. dr. KARIN STANA KLEINSCHEK (FS)

red. prof. dr. PETER KRAJNC (FKKT)

red. prof. dr. MARJAN HERIČKO (FERI)

PRIZNANJE ZA ZNANSTVENORAZISKOVALNO, UMETNIŠKO IN IZOBRAŽEVALNO DELO

za izjemne uspehe, dosežke in zasluge

doc. dr. ANJA ŽNIDARŠIČ (FOV)

izr. prof. dr. IGOR BERNIK (FVV)

izr. prof. dr. REGINA FUCHS GODEC (FKKT)

doc. dr. MATEJA LORBER (FZV)

izr. prof. dr. JOVAN MILJKOVIĆ, dr. med. (MF)

izr. prof. dr. ZLATAN DEŽMAN (PF)

izr. prof. dr. DARKO LOVREC (FS)

red. prof. dr. JANEZ BREST (FERI)

red.prof. dr. IZTOK POTRČ (FL)

NAGRADA UNIVERZE V MARIBORU ZA STROKOVNO DELO

za vrhunske uspehe, dosežke in zasluge

KLEMEN METHANS (FOV)

MARIJA OSRAJNIK (ŠD)

mag. DUNJA LEGAT (UKM)

PRIZNANJE UNIVERZE V MARIBORU ZA STROKOVNO DELO

za izjemne uspehe, dosežke in zasluge

DARJA TOMANIČ (PF)

JURČEK VOH (FERI)

ZALKA BOŽIČ LETIČ (EPF)

KSENIJA KONČAN (FL)

MAG. NATAŠA VIHAR (FF)

PETER KRAMER (FKBV)

SVEČANA LISTINA UNIVERZE V MARIBORU

Univerza v Mariboru podeljuje svečane listine v znak zahvale za sodelovanje organizacijam, skupnostim, podjetjem in društvom.

OLIMPIJSKI KOMITE SLOVENIJE

DEWESoft d.o.o., Trbovlje

LA & CO, d.o.o., Maribor

SLOVENSKO ZDRAVNIŠKO DRUŠTVO