UM postala članica COPERNICUS Alliance
Datum objave: 23. 05. 2016

Univerza v Mariboru je prejšnji teden postala članica COPERNICUS Alliance. To je združenje evropskih univerz, ki vključujejo načela trajnostnega in družbeno odgovornega (TDO) razvoja v svoje raziskovalne in izobraževalne programe, jih upoštevajo pri vodenju in upravljanju ter razvijajo partnerstva z lokalnim okoljem, da bi skupaj spodbujali trajnostno ravnanje na lokalni in globalni ravni.

COPERNICUS Alliance si prizadeva doseči naslednje cilje:

• izmenjavo in poglobitev znanja o izobraževanju za TDO razvoj med visokošolskimi inštitucijami in študentskimi organizacijami,
  • promoviranje visokošolskega izobraževanja za TDO razvoj pri oblikovalcih evropske politike,
  • spodbujanje TDO razvoja v evropskem visokem šolstvu,
  • zastopanje evropskega visokošolskega izobraževanja za TDO razvoj v mednarodnih odborih za izobraževanje za trajnostni razvoj.
mediaspeed-4326.jpg