Univerza v Mariboru ponovno uvrščena na Webometrics

Univerza v Mariboru je za leto 2023 uvrščena na 1.080 mesto, med 32.000 visokošolskimi ustanovami! V primerjavi z lanskim letom se je položaj izboljšal za 38 mest.

Webometrics naslovna

Pri prvem ocenjevanju v letu 2023 je Univerza v Mariboru uvrščena na 1.080 mesto. V primerjavi z zadnjimi osmimi leti se položaj UM ne spreminja. UM je od lani napredovala pri vseh treh kazalnikih: Impact (prinese 50% ocene za uvrstitev na lestvici) za 131 mest, pri Openness za 48 mest in pri kazalniku Excellence za 11 mest.

V ocenjevanje je vključeno 32.000 visokošolskih ustanov iz 200 držav. Webometrics je mednarodna lestvica, ki presoja kakovost visokošolskih institucij na osnovni podatkov, ki jih univerze objavijo na spletnih straneh.

Webometrics ugotavlja uspešnost delovanja visokošolskih institucij glede na njihovo vključenost v spletni prostor, ugled institucij, akademsko delovanje, vrednost informacij in sposobnost prenosa novo ustvarjenega znanja na družbo.

Podrobnosti najdete na spletni strani univerze pod zavihkom kakovost in naslovom Webometrics.