Študenti Fakultete za turizem po nova znanja in izkušnje na Laponsko

Študenti Fakultete za turizem so se pred kratkim vrnili iz Laponske, natančneje iz Rovaniemija na severu Finske. Tam so bili na izmenjavi v sklopu Erasmus+ Blended Intensive Programs, ki je potekala v sodelovanju z Lapland UAS (Lapland University of Applied sciences) in Universita Autonoma de Barcelona.

received_2188577144864839

S programom oziroma natančneje s spletnimi srečanji so začeli že v januarju. Študenti vseh treh univerz so poslušali predavanja s področij oblikovanja doživetij, segmentacije gostov in prireditev. Poleg poslušanja predavanj in učenja teorije, so tudi kaj hitro začeli snovati dogodke, ki so jih izvedli v tednu mobilnosti v marcu v Rovaniemiju, v sklopu dogodka Arctic Design Week (ADW), s katerimi Lapland UAS sodeluje že osem let.

Študenti so za ADW oblikovali naslednje dogodke:

– Design Your Dreams (otroški dogodek);

– Arctic Immersion Event (predstavitev različnih tematik življenja v arktičnem krogu);

– Final Dinner Together (večerja v Ice hotelu);

– Better Design With Sustainable Fashion Event (ustvarjalne delavnice in izmenjava oblačil).

Prav gotovo nova odlična mednarodna izkušnja naših študentov za pridobivanje novih znanj, kompetenc in ne nazadnje tudi sklepanje prijateljstev.