Sodelovanje Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor in Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko

Preteklih 5 let se izjemno krepi sodelovanje med Zdravstvenim domom dr. Adolfa Drolca Maribor in Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru.

Sorting a large amount of data on a dark background. Big data vi

Najprej se je to izrazilo v skupni prijavi EU projekta STAMINA, ki sta ga instituciji izjemno uspešno izvajali pretekla 3 leta in se končuje letos februarja, prav tako je bilo izjemno tvorno sodelovanje ob COVID-19 krizi, kjer sta obe instituciji partnersko pristopili v skupnem cilju uspešne zajezitve in obvladovanja epidemije tako na področju testiranja, kot tudi pri cepljenju prebivalcev in osveščanju pomembnosti le tega.

Zadnje dni beležijo raziskovalci še en odmevni znanstveni uspeh in sicer so prof. dr. Peter Kokol, izr. prof. ddr. Helena Blažun Vošner in izr. prof. dr. Jernej Završnik pri založniški hiši Wiley, ki je ena največjih in najbolj verodostojnih zbirk spletnih revij, knjig in raziskovalnih virov, ki pokriva življenje, zdravje in socialo ter se osredotoča na akademsko založništvo in učno gradivo, s svojim znanstvenim delom z naslovom Application of bibliometrics in medicine: a historical bibliometrics analysis uvrščeni na 5 mesto po številu čistih citatov.

V članku avtorji s svojo originalno metodo sintetične sinteze znanja, ki je triangulacija bibliometrije in tematske analize analizirajo vsestransko uporabnost bibliometrijske analize v medicinskih raziskavah.