Seja Upravnega odbora Univerze v Mariboru

Članice in člani Upravnega odbora Univerze v Mariboru so se sestali na 23. redni seji, na kateri so se po uvodni potrditvi zapisnikov ter pregledu realizacije sklepov in daljši razpravi seznanili z rednim pregledom kadrovske in finančne situacije na Univerzi v Mariboru za leti 2021 in 2022.

Rektorat stavba (6)

V nadaljevanju so člani UO podali soglasje k sklenitvi prodajne pogodbe za nakup stanovanja na Smetanovi ulici na predlog Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Ker se stavba nahaja v neposredni bližini fakultete, bi v primeru odkupa celotne stavbe le-to namenili za zagotavljanje novih, potrebnih študijskih prostorov za delovanje fakultete.

Tudi zgradba Fakultete za varnostne vede, ki je locirana v Ljubljani, se že vrsto let sooča z veliko prostorsko stisko, svojo dejavnost izvaja v neustreznih prostorih, ki niso prilagojeni sodobnemu študiju in raziskovanju. Člani UO so tako potrdili investicijo dokumentacijo za rekonstrukcijo objekta, ki bo za eno tretjino večji, novi prostori z neto tlorisno površino 4580 m2 pa bodo končno ustrezni za izvajanje študijskih programov, raziskovanje in strokovno delo fakultete.

Študentski domovi Univerze v Mariboru so s strani Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije prejeli sredstva za izvedbo vzdrževalnih del na objektih študentskih domov v letu 2023 in 2024 v višini 1.233.959,16 eur. V skladu s tem je bilo potrebno pripraviti tudi investicijsko dokumentacijo, ki jo je potrdil UO.

Članice in člani UO so potrdili tudi Cenik za izvedbo del v sklopu aktivnosti Digitalnega inovacijskega stičišča Univerze v Mariboru (DIH UM) na Univerzi v Mariboru. DIH UM je koordinator projekta DIGI-SI, v katerem sodeluje še 6 partnerjev, in sicer, Inštitut Jožef Stefan, DIH Slovenije, Tehnološki park Ljubljana, Arctur, ITC – Inovacijsko tehnološki grozd Murska Sobota in TCS – Zavod-Center slovenskega orodjarskega grozda Celje. Konzorcij DIGI-SI je pridobil status Evropskega digitalnega inovacijskega stičišča (EDIH), katerega cilj je pospešiti digitalni preboj Evropske unije oziroma približati digitalne tehnologije podjetjem, državljanom in javni upravi v EU. Aktivnosti se bodo tako osredotočile na uvajanje novih pristopov, procesov in postopkov z uporabo naprednih tehnologij, kot so umetna inteligenca, visoko zmogljivo računalništvo (HPC), kibernetska varnost ter druge digitalne tehnologije.

Ob koncu seje so se seznanili še z odstopno izjavo člana prof. dr. Mateja Vesenjaka, zaradi nezdružljivosti funkcij, ki izhaja iz 249.a člena Statuta Univerze v Mariboru. Z mesecem junijem namreč nastopi funkcijo dekana Fakultete za strojništvo UM.

Naslednja seja Upravnega odbora bo potekala dne 22. junija 2023.

• 29. Maj 2023