Red. prof. Oto Rimele uvrščen med 10 izbranih umetnikov sodobnega časa

V Londonu, pri založbi Masters of Today, je izšla knjižna publikacija »TOP 10 CONTEMPORARY ARTISTS« - IV. zvezek, v kateri je med deseterico umetnikov sodobnega časa vključen slovenski umetnik, slikar in redni profesor Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, Oto Rimele.

Slika1

V Londonu, pri založbi Masters of Today, je izšla knjižna publikacija »TOP 10 CONTEMPORARY ARTISTS« – IV. zvezek, v kateri je med deseterico umetnikov sodobnega časa vključen slovenski umetnik, slikar in redni profesor Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, Oto Rimele.

Ustvarjalni opus slikarja Rimeleta je mednarodni javnosti predstavljen v besedilu in številnih reprodukcijah na 26-ih straneh publikacije, ki v celoti obsega 284 strani. Izbrani in predstavljeni umetniki prihajajo iz Evrope, Združenih držav Amerike in Kitajske.

Gre za pomembno promocijo slovenske kulture in hkrati za priznanje, da slovenska likovna umetnost aktivno sooblikuje podobo svetovne krajine sodobne umetnosti.