Raziskovalni zajtrk na Univerzi v Mariboru

Metodologija ocenjevanja in izbora prijav na poziv za financiranje ter spremljanje izvajanja raziskovalnih programov Univerze v Mariboru.

20230127_090419

Na Univerzi v Mariboru je 27. januarja potekal dogodek z naslovom Raziskovalni zajtrk. Osrednja tema dogodka je bila odprta razprava o Metodologiji ocenjevanja in izbora prijav na poziv za financiranje ter spremljanja izvajanja raziskovalnih programov Univerze v Mariboru.

Po pozdravnem nagovoru rektorja Univerze v Mariboru, prof. dr. Zdravka Kačiča, je prorektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Dean Korošak predstavil cilje na področju programskega dela stabilnega financiranja znanstvenoraziskovalne dejavnosti. Ključni poudarki so bili celostna prilagoditev institucionalnega okvira novemu Zakonu o znanstvenoraziskovalni in inovacijski dejavnosti (ZZrID), spodbujanje širitve vključenosti raziskovalcev UM v raziskovalne programe UM z možnostjo vzpostavitve novih raziskovalnih programov ter zagotavljanje znanstvene odličnosti skozi razvoj kakovosti tudi ob podpori krepitve infrastrukture za razvoj odličnosti pri raziskavah in inovacijah. Po podrobnejši predstavitvi metodologije se je o njej razvila živahna razprava. Skozi izmenjave pogledov, mnenj in predlogov se je izkazalo tovrstno srečanje kot pomembno za krepitev raziskovalnega sodelovanja.

Prorektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Dean Korošak, je srečanje zaokrožil s povabilom k nadaljnjim razpravam in dialogu tudi v prihodnje z možnostjo organiziranja podobnih srečanj ter nadaljnji krepitvi dobrega sodelovanja za dvig kakovosti in uspešnosti znanstvenoraziskovalne dejavnosti.