Predstavitev študentskega projekta FarmBeast na VIRAL EXPO

Uporaba IKT orodij postaja vse bolj pomembna tudi na področju kmetijstva. To dejstvo naslavlja projekt VIRAL (Erasmus+) v sklopu katerega raziskovalci in pedagoški delavci Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede sodelujejo pri pripravi novih učnih vsebin, izvedbi delavnic, predavanj in drugih dejavnosti, ki bodo modernizirale področje kmetijstva in vanj prinesle nova interdisciplinarna znanja drugih smeri.

Farmbeast

V sklopu projektnih aktivnosti se je konec februarja skupina študentov Univerze v Mariboru udeležila dogodka VIRAL EXPO, ki je potekal na na Univerzi v Donji Gorici, v Črni gori. Na dogodku so bile predstavljene IKT rešitve iz strani različnih podjetij, grozdov in ustanov, študenti iz Univerze v Mariboru pa so se predstavili z robotom FarmBeast.

Zaradi pomembnosti razvoja novih rešitev in pridobitve novih kompetenc poteka na Univerzi v Mariboru že vrsto let projekt razvoja manjšega avtonomnega poljedelskega robota FarmBeast. V sklopu tega študenti različnih fakultet (FKBV, FERI, FNM, FS) spoznajo in rešijo izzive sodobnega kmetijstva.

Prispevek tekmovalcev iz Univerze v Mariboru je prepoznan tudi širše, zato je organizacija letošnjega, jubilejnega 20., tekmovanja Field Robot Event, ki bo potekalo med 12. in 15. junijem v Hočah, zaupano Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede.