Dosežki študentov Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v aprilu

Študenti in študentke Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko so se v aprilu udeležili dveh tekmovanj in dosegli odlične rezultate.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Med 6. in 7. aprilom 2022 je bil na spletni platformi Openup.Education izveden 3. pomladanski mednarodni hekaton Cleantech na temo reševanja okolijskih izzivov s pomočjo računalniških in informacijskih rešitev. Študentje FERI so se v okviru praktičnega dela pri predmetu Inteligentni sistemi (1.letnik MAG študija RIT in ITK) v močni zasedbi udeležili dogodka in v mednarodni konkurenci šestnajstih ekip odigrali vodilno vlogo v vseh treh zmagovalnih ekipah.

V konkurenci študentov, ki so prihajali držav Evrope, Južne Amerike, Afrike, Bližnjega, Srednjega in Daljnega vzhoda, so študentje FERI zasedli naslednje uvrstitve:

1. mesto: Blaž Vidovič, Anže Galun in Sašo Ivič (ekipa Clean grain)
  2. mesto: Luka Kobale in Andrija Novaković (ekipa Greener tomorrow)
  3. mesto: Mario Močnik in Luka Klančar (ekipa Smart park)

Med 10. in 17. aprilom 2022 so se študenti Informatike in tehnologij komuniciranja ter Računalništva in informacijskih tehnologij udeležili tekmovanja DragonSec CTF, ki je potekalo na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani.

Ekipa Ignorital, ki jo sestavljajo Ivor Canjuga – Santaclz, Alex Brence – Bl4ck_ari3S, Anže Plazl – Hou in Matko Zlatić -Hexxit, je zasedla odlično 2. mesto izmed 20 prijavljenih ekip.

Vsem študentom iskreno čestitamo!

• 26. Apr 2022