VSE NOVICE

• 27. Mar 2023

Do celostnega razvoja kariere tudi s pomočjo Kariernega centra

V Kariernem centru Univerze v Mariboru smo vam na voljo, da vas preko svetovanja razbremenimo in vas informiramo, kam se obrniti po poglobljeno podporo in pomoč.

b

Karierni center Univerze v Mariboru si prizadeva, da deluje kot trajnostna in ena izmed ključnih dejavnosti univerze in vseh članic, ter predstavlja za študente, diplomante, post diplomante, mlade raziskovalce in mlade doktorje znanosti poleg študija in raziskovanja spremljevalno, vendar izredno pomembno in nepogrešljivo dejavnost  v podporo celostnemu razvoju kariere, iskanju zaposlitve, sodelovanju in povezovanju s ključnimi deležniki v okolju, predvsem pa delodajalci, pri čemer tudi aktivno spodbujanje k samozaposlovanju predstavlja pomemben sklop dejavnosti centra.

Karierni in študijski uspeh se tesno povezujeta z osebnim razvojem. Obremenitve in situacije tako na študijskem kot tudi v osebnem življenju lahko vodijo v občutke nemoči ter posledično v stiske. Kadar občutimo, da situacije ne obvladujemo, potrebujemo podporo, razbremenilni pogovor ali posvet o reševanju stisk.

Karierni svetovalci, pri katerih se lahko prijavite na brezplačno svetovanje:

• Matej Kosi Hederih, vodja Kariernega centra Univerze v Mariboru,
  • dr. Martina Horvat, karierna svetovalka,
  • Vera Bračič, karierna svetovalka,
  • Valentina Merc, karierna svetovalka,
  • Katja Kovše, karierna svetovalka,
  • Ines Mikulič, karierna svetovalka.

• 27. Mar 2023