Vpis

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Udeleženci predavanja bodo seznanjeni z Digitalno knjižnico Univerze v Mariboru in postopkom oddaje raziskovalnih podatkov v DKUM.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

Dogodek organizira Oddelek za razvoj in študentske zadeve (Danilo Majcen).

• Datum: 10.04.2024

• Ura: 10:00

• Rok prijave: 09.04.2024

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 12 prostih mest od 80

vsebina

• uvod v DKUM in pomen odprtih rezultatov raziskav za družbo,
  • prijava v DKUM za potrebe vnosa,
  • vnos osnovnih metapodatkov za odprte vire s poudarkom na raziskovalnih podatkih,
  • uporaba orodja iRODS za prenos velikih datotek,
  • možnosti omejevanja dostopa do podatkov,
  • zaključek postopka oddaje,
  • uporabniški pogled na raziskovalne podatke.

cilji

Seznanitev z možnostjo vnosa rezultatov raziskav - raziskovalnih podatkov v DKUM.

izvajalec

Mag. Janez Brezovnik, višji raziskovalec z magisterijem v Laboratoriju za heterogene računalniške sisteme, UM FERI, član delovne skupine za razvoj Digitalne knjižnice UM.

opombe

• Dogodek bo potekal v okviru pilotnega projekta NOO Z odprtim dostopom do vseživljenjskega izobraževanja, ki ga sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.
  • Izvajalec dogodka ne dovoli snemanja in objave videa, avdia in transkripta (prepisa) dogodka.
  • V kolikor se boste srečanju pridružili brez uporabe digitalne identitete, ob pridružitvi napišite vaše ime in priimek.