Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Varstvo pred diskriminacijo: enake možnosti, obravnava in pravice

• izvajalec

Miha Lobnik, zagovornik načela enakosti

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

Miha Lobnik, zagovornik načela enakosti

• trajanje

do 90 minut

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Zagovornik načela enakosti je samostojen državni organ, pristojen za varstvo pred diskriminacijo v javnem in zasebnem sektorju, v določenih primerih lahko pred neenako obravnavo varuje tudi pravne osebe.

Zagovornik nudi informacije, svetovanje in zagovorništvo vsem, ki menijo, da so bili diskriminirani.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

• Datum: 14.02.2023

• Ura: 11:00

• Rok prijave: 13.02.2023

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 19 prostih mest od 80

vsebina

• temelj delovanja Zagovornika načela enakosti
  • storitve Zagovornika
  • izdelki in odmevnejše odločitve Zagovornika

cilji

Zaposlenim na Univerzi v Mariboru predstaviti  delovanje Zagovornika načela enakosti s poudarkom na varstvu pred diskriminacijo.

izvajalec

Miha Lobnik je od leta 2016, ko je na podlagi sprejetega Zakona o varstvu pred diskriminacijo uspešno vodil proces vzpostavitve nove slovenske institucije za varstvo pred diskriminacijo, zagovornik načela enakosti. Poleti 2021 mu je Državni zbor RS podelil drugi 5 letni mandat. Je član upravnega odbora Evropske mreže zagovornikov Equinet ter nekdanji programski direktor Društva informacijski center Legebitra. Vodil je projekt Odziv na HIV, ki je prejel priznanje Svetovne zdravstvene organizacije.

opombe

Predavanje bo potekalo na daljavo s pomočjo orodja MS Teams. V zgornjem desnem kotu programa kliknite na "Pridružite se ekipi ali jo ustvarite" in v polje "Pridružite se ekipi s kodo" vnesite kodo: 0tu2534

Ekipa se imenuje "Varstvo pred diskriminacijo", kanal: Spremljaj predavanje.
Predlagamo, da se ekipi z vnosom kode pridružite vsaj dan pred dogodkom, saj bomo tako lahko dogodek vpisali v vaš koledar.
Na zahtevo prijavljene osebe bomo po dogodku zagotovili transkript (prepis) posnetka (izpopolni@um.si).