Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Standardi kot podpora gospodarstvu in znanosti

• izvajalec

Vesna Klofutar, mag. Jožica Škof Nikolič, Patricija Doplihar

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

Vesna Klofutar, mag. Jožica Škof Nikolič, Patricija Doplihar

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Slovenski inštitut za standardizacijo je v strategiji standardizacije do leta 2026 kot enega od temeljnih ciljev določil tudi krepitev podpore vsem zainteresiranim deležnikom, vključno s sistemskim izobraževanjem bodočih generacij. Standard je od nekdaj sinonim za nekaj, kar je narejeno skladno s pravili in varno za uporabo. Za uporabnike pomeni, da so izdelki, če so narejeni po standardih, vredni zaupanja, kakovostni in varni. Za podjetja pa, da s sodelovanjem pri delu v tehničnih odborih, lahko vplivajo na zahteve za izdelek ter spremljajo in sooblikujejo nove trende. To pa je pomembna prednost, saj se lahko hitreje odzovejo na novosti in potrebe trga, s čimer so bolj konkurenčni na domačem ter globalnem trgu.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

• Datum: 30.03.2023

• Ura: 10:00

• Rok prijave: 29.03.2023

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 25 prostih mest od 50

vsebina

• predstavitev in vloga Slovenskega inštituta za standardizacijo
  • uporaba standardov za podporo rasti in konkurenčnost
  • vrste standardizacijskih dokumentov, označevanje in njihova vloge
  • standard kot del tehničnega predpisa, harmonizirani evropski standardi, brezplačne informacije
  • prodaja standardov (dostop do standardov)

cilji

• Cilj delavnice je povečanje zavedanja pomena standardov ter njihovega doprinosa za gospodarstvo in znanost.
  • Primarni cilj je, da se zavedanje poveča pri visokošolskih učiteljih in sodelavcih, ki bodo le to prenašali naprej  na nove generacije inženirjev in drugih strokovnjakov.
  • Dolgoročni cilj je v akademski skupnosti ter mlajših generacijah vzpodbuditi zanimanje za vključevanje v proces standardizacije.

izvajalec

Vesna Klofutar, tehnična sekretarka na področju elektrotehnike, informacijske tehnologije in telekomunikacij. Na SISTu zaposlena že 17 let trenutno v vlogi tehnične sekretarke, prav tako pa se je preizkusila v vlogi vodje standardizacije. S svojim poznavanjem standardizacijskega procesa v tehničnih odborih, bo podrobno predstavila sam proces ter izpostavila prednosti uporabe standardov in sodelovanja v standardizaciji.
Mag. Jožica Škof Nikolič, vodja Kontaktne točke SIST, ima več kot 20 let delovnih izkušenj s svojega področja, s svojim znanjem pa uporabnikom in zakonodajalcem podaja celovite informacije o standardih, tehničnih predpisih, harmoniziranih evropskih standardih in še veliko več.
Patricija Doplihar, vodja tajništva, na SISTu zaposlena 20 let. Z bogatimi izkušnjami s splošnega področja bo predstavila delovanje SISTa ter vas seznanila s področjem prodaje in kako dostopati do standardov.

opombe

Delavnica bo potekala na daljavo s pomočjo orodja MS Teams. V zgornjem desnem kotu programa kliknite na "Pridružite se ekipi ali jo ustvarite" in v polje "Pridružite se ekipi s kodo" vnesite kodo: fu114lt

Ekipa se imenuje "Standardi kot podpora gospodarstvu in znanosti", kanal: Spremljaj delavnico.
Predlagamo, da se ekipi z vnosom kode pridružite vsaj dan pred dogodkom, saj bomo tako lahko dogodek vpisali v vaš koledar.
Na zahtevo prijavljene osebe bomo po dogodku zagotovili transkript (prepis) posnetka (izpopolni@um.si).