Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Spoprijemanje s stresom za raziskovalce

• izvajalec

Valentina Merc

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

Valentina Merc

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Raziskovalci se pogosto znajdejo v vrtincu zahtevnega ravnotežja med delom, zasebnim življenjem, raziskovalnimi in akademskimi obveznostmi, kar lahko privede do stresa. Na delavnici boste odkrili ključne veščine za prepoznavanje in preprečevanje stresa ter razvijanje preventivnih strategij.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

Dogodek organizira Karierni center UM (Valentina Merc, karierni.center@um.si).

• Datum: 22.05.2024

• Ura: 10:00

• Rok prijave: 21.05.2024

• Prostor: Dvorana Borisa Podrecce

• Naslov: Slomškov trg 15, 2000 Maribor

• 12 prostih mest od 20

vsebina

V akademskem okolju je učinkovito spoprijemanje s stresom in obvladovanje delovnih obremenitev ključnega pomena. Raziskovalci se pogosto znajdejo v zahtevnih situacijah, saj se spoprijemajo s konkurenčnimi zahtevami raziskovanja, poučevanja in nenehno naraščajočimi administrativnimi obremenitvami. Vse to se dogaja, še preden upoštevamo morebitne neakademske in osebne obveznosti, kar lahko privede do občutkov preobremenjenosti in nezmožnosti.

Na delavnici se bomo osredotočili na prepoznavanje znakov stresa ter spoznali preventivne tehnike, kako se stresu izogniti oz. ga zmanjšati. Predstavljene bodo tehnike in strategije spoprijemanja s stresom ter uporabni nasveti, kam se obrniti po pomoč, če je to potrebno. Spoznali bomo tudi kako asertivno reči “ne”, ko je to potrebno.

cilji

Na delavnici bodo udeleženci:

• osvojili prepoznavanje znakov stresa ter spoznali preventivne tehnike, s katerimi lahko zmanjšajo stres,
  • spoznali veščine učinkovitega soočanja z obremenitvami,
  • izvedeli, kam se lahko obrnejo po pomoč,
  • spoznali tehniko, kako samozavestno in asertivno reči ''ne''.

izvajalec

Valentina Merc je svetovalka v Kariernem centru Univerze v Mariboru. Po izobrazbi je magistrica psihologije. Ima večletne izkušnje na področju vseživljenjske karierne orientacije, svoje znanje pa nenehno nadgrajuje z udeležbo na raznovrstnih izobraževanjih. Njena primarna naloga v Kariernem centru UM je izvajanje podpore znanstvenoraziskovalnemu delu, organizira in izvaja tudi razne delavnice s področja kariere ter izvaja karierna svetovanja.

opombe

• Na dogodku bo potekalo fotografiranje z namenom promocije dogodka oz. poročanja o dogodku.
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v portfelju.
  • Na voljo so vam tudi ostali dogodki Kariernega centra UM.
1910