VSI DOGODKI

• torek, 30. maja 2023
    Filozofska fakulteta
    Predavalnica FF 0.1

Sociodan 2023: Zakaj Slovenija potrebuje strokovne in neodvisne medije?

Namen dogodka je kritična obravnava aktualnih problematik verodostojnosti in neodvisnosti medijev, pomena tradicionalnih medijev, profesionalnega novinarstva, medijske pismenosti Slovencev ter sovražnega govora.

Sociodan_letak

Dogodek se bo pričel s predavanjem televizijske voditeljice in novinarke Manice J. Ambrožič, ki bo med drugim spregovorila o prizadevanju za verodostojnost novinarstva in problemih današnjega novinarstva. Sledilo bo skupno predavanje odgovornega urednika Večera in novinarja Matije Stepišnika ter predsednice Društva novinarjev Slovenije in novinarke Petre Lesjak Tušek. V predavanju bosta naslovila tematiko verodostojnega, profesionalnega in odgovornega novinarstva ter medijev.

Po odmoru za kosilo bo filozof, družbeni kritik in publicist prof. dr. Boris Vezjak izvedel predavanje o problematiki sovražnega govora ter vprašanju v kakšni meri se ga v Sloveniji dejansko preganja. Dogodek se bo zaključil s popoldansko okroglo mizo, kjer bodo gostje razpravljali o različnih vidikih avtonomnih in strokovnih medijev, političnem dogajanju na RTVS, medijski pismenosti prebivalcev idr. Gosti okrogle mize bodo televizijska voditeljica in novinarka Ksenija Horvat, medijska strokovnjakinja prof. dr. Sandra Bašić Hrvatin, Inštitut 8. marec ter odgovorni urednik Radia Maribor in novinar Robert Levstek.