Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Raziskovalni zajtrk: Priprava institucionalne samoevalvacije znanstvenoraziskovalne dejavnosti na Univerzi v Mariboru

• izvajalec

Prof Dr Roger Watson in Prof Dr Hugh McKenna

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

Prof Dr Roger Watson in Prof Dr Hugh McKenna

• trajanje

3 ure

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Raziskovalni zajtrk je namenjen visokošolskim učiteljem in sodelavcem ter raziskovalcem in strokovnim delavcem zaposlenim na Univerzi v Mariboru.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

Dogodek organizira Oddelek za raziskovalno in umetniško dejavnost (Maja Štiglic: maja.stiglic@um.si).

• Datum: 19.04.2024

• Ura: 09:30

• Rok prijave: 17.04.2024

• Prostor: Dvorana Vladimirja Bračiča

• Naslov: Slomškov trg 15, Maribor

• 128 prostih mest od 150

vsebina

Program dogodka:

1. Ocenjevanje individualne raziskovalne uspešnosti raziskovalcev.
  2. Predstavitev sistemov evalviranja raziskovalne dejavnosti v Združenem kraljestvu, na Švedskem, v Španiji, v Franciji, na Poljskem in drugje.
  3. Delovanje v mreži CoARA (Coalition for Advancing Research Assessment).
  4. Razprava o načelih in pristopih pri pripravi samoevalvacije ZRD na UM.

cilji

Priprava institucionalne samoevalvacije znanstvenoraziskovalne dejavnosti na UM.

izvajalec

• Prof Dr Roger Watson je nekdanji profesor zdravstvene nege na Univerzi v Hullu, Združeno kraljestvo. Diplomiral je iz biologije na Univerzi v Edinburgu, doktoriral iz biokemije na Univerzi v Sheffieldu in se usposobil za zdravstveno nego v bolnišnici St George's Hospital v Londonu. Je glavni urednik revije Nurse Education in Practice in nekdanji glavni urednik revije Journal of Advanced Nursing ter član uredniškega odbora revije WikiJournal of Medicine. Kot gostujoči profesor deluje v Avstraliji, na Irskem, v Savdski Arabiji in na Kitajskem (prodekan na Southwest Medical University, Luzhou, Kitajska). Bil je član podskupine Research Exellence Framework (REF) v Združenem kraljestvu leta 2008 za zdravstveno nego in babištvo ter podskupine REF v letu 2014 za sorodne zdravstvene poklice, zobozdravstvo, zdravstveno nego in farmacijo.
  • Prof Dr Hugh McKenna je diplomiral in doktoriral iz zdravstvene nege na Univerzi Ulster, Združeno Kraljestvo. Bil je direktor raziskav v Centru za raziskave v zdravstveni negi, vodja Šole za zdravstvene vede, dekan Fakultete za zdravstvene vede in vede o življenju ter prorektor za raziskave in inovacije na Univerzi Ulster. Kot gostujoči profesor in strokovnjak deluje v Sloveniji, Avstraliji in Hong Kongu. Leta 2001 je bil član odbora za zdravstveno nego in babištvo REF v Združenem kraljestvu, ki mu je leta 2008 tudi predsedoval. V letih 2014 in 2021 pa je predsedoval pododboru za zobozdravstvo, sorodne zdravstvene poklice, zdravstveno nego in farmacijo v okviru REF, Združeno kraljestvo.

opombe

• Dogodek bo vodil prof. dr. Dean Korošak, prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost UM.
  • Delavnica bo potekala v angleškem jeziku. Prevajanje ne bo zagotovljeno.
  • Na dogodku bo potekalo fotografiranje z namenom promocije dogodka oz. poročanja o dogodku.
  • Dogodek bo mogoče spremljati tudi preko MS Teams, za kar so potrebne predhodne prijava (tukaj).
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v portfelju.