Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Pomen in možnosti internacionalizacije na doktorskem študiju

• izvajalec

red. prof. dr. Zoran Ren in Oddelek za mednarodno sodelovanje UM

• izvajalec

red. prof. dr. Zoran Ren in Oddelek za mednarodno sodelovanje UM

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Internacionalizacija in pridobivanje izkušenj v tujini je v današnjem času ključno za uspešno vključitev na trg dela in tudi uspešno znanstveno raziskovanje. Na delavnici bodo predstavljene prednosti, priložnosti, možnosti ter izzivi mednarodnega sodelovanja doktorskih študentov, njihove izkušnje s tujino in možnosti pridobitve finančnih sredstev za izmenjave.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

• Datum: 07.06.2023

• Ura: 17:00

• Rok prijave: 06.06.2023

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 83 prostih mest od 150

vsebina

• Predstavitev prednosti, priložnosti in izzivov internacionalizacije na doktorskem študiju.
  • Predstavitev možnosti Erasmus+ izmenjav za doktorske študente.
  • Predstavitev mednarodnih izkušenj doktorskih študentov.
  • Predstavitev pridobitve finančnih sredstev za izmenjave, konference itd. v tujini.
  • Odprta vprašanja glede internacionalizacije doktorskih študentov.

cilji

• Seznanitev s prednostmi, priložnostmi in izzivi internacionalizacije na doktorskem študiju.
  • Seznanitev z možnostmi internacionalizacije za doktorske študente.
  • Seznanitev z možnostjo pridobitve finančnih sredstev zanjo.

izvajalec

Red. prof. dr. Zoran Ren, vodja Doktorske šole Fakultete za strojništvo in nekdanji prorektor za področje raziskovalne dejavnosti na Univerzi v Mariboru, ima bogate mednarodne raziskovalne izkušnje in je uspešen mentor doktorskim študentom doma in v tujini.

Oddelek za mednarodno sodelovanje UM bo predstavil možnosti financiranja izmenjav in drugih možnosti financiranja mednarodnih udeležb doktorskih študentov.

Svoje študentske izkušnje z internacionalizacijo, mednarodnimi izmenjavami oz. študijem v tujini bodo predstavili dr. Anja Mauko, dr. Nejc Novak in Leona Nikolas.

opombe

• Delavnico organizira Doktorska šola UM.
  • POMEMBNO: Prijavljeni bodo prejeli povezavo do Microsoft Teams srečanja na dan dogodka z e-naslova poststudy@um.si.
  • Prosimo vas, da si za boljšo uporabniško izkušnjo na vašo elektronsko napravo predhodno namestite Microsoft Teams.
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v e-portfelju.
  • Za doktorske študente je udeležba kreditno ovrednotena z 0,25 ECTS.
  • Posnetek dogodka bo na voljo v Virtualnem doktorskem klubu UM.
  • Za dodatne informacije se lahko obrnete na Majo Godina Marin (maja.marin@um.si).