Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Oblikovanje učinkovitega kariernega portfolia za raziskovalce

• izvajalec

Urška Pavlič

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

Urška Pavlič

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Delavnica je namenjena raziskovalcem na vseh stopnjah kariere (R1-R4), ki želijo spoznati karierni portfolio – neprecenljiv pripomoček za načrtovanje kariere, trajnostni razvoj profesionalne poti in uresničevanje kariernih ciljev.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

Dogodek organizira Karierni center UM (Urška Pavlič, karierni.center@um.si).

• Datum: 15.05.2024

• Ura: 10:00

• Rok prijave: 14.05.2024

• Prostor: Dvorana Borisa Podrecce

• Naslov: Slomškov trg 15, 2000 Maribor

• 14 prostih mest od 20

vsebina

Delavnica je namenjena raziskovalcem na vseh stopnjah kariere (R1-R4), ki želijo aktivno voditi svojo karierno pot, povečati svojo prepoznavnost na akademskem trgu dela in izboljšati svoje možnosti za pridobivanje raziskovalnih sredstev, sodelovanje v projektih in karierno napredovanje. Na delavnici boste podrobno spoznali KARIERNI PORTFOLIO, pripomoček za dokumentiranje vaših profesionalnih dosežkov, načrtovanje kariernih ciljev in oceno vaših uspehov.

Osrednje teme delavnice vključujejo:
kaj je karierni portfolio in zakaj je pomemben,
različne oblike kariernih portfoliev in njihova uporabnost,
proces oblikovanja portfolia,
kako izbrati in predstaviti dosežke ter znanja v portfoliu.

cilji

Na delavnici boste:
pridobili razumevanje pomena oblikovanja kariernega portfolia in njegove vloge pri načrtovanju kariere raziskovalca,
spoznali različne oblike kariernih portfoliev ter njihove praktične uporabnosti v različnih kontekstih,
osvojili proces ustvarjanja kariernega portfolia, vključno z izborom relevantnih vsebin in oblikovanjem portfolia glede na posamezne potrebe,
spoznali, kako izbrati in predstaviti dosežke ter znanja v portfoliu, ki učinkovito izpostavljajo ključne kompetence in dosežke posameznika.

izvajalec

Urška Pavlič je svetovalka v Kariernem centru Univerze v Mariboru, kjer se posvečamo celostnemu razvoju kariere študentov, diplomantov in dijakov ter olajšujemo njihov prehod na trg dela. Po izobrazbi je profesorica sociologije in zgodovine z večletnimi izkušnjami v razvoju, organizaciji ter izvedbi izobraževanj in usposabljanj s področja načrtovanja kariere, razvoja veščin iskanja zaposlitve, teambuildingov, komunikacije, reševanja konfliktov, obvladovanja stresa in drugih področij. Svoje znanje na področjih VKO, razvoja zaposlenih in duševnega zdravja nenehno nadgrajuje z udeležbo na raznovrstnih usposabljanjih.

opombe

• Na dogodku bo potekalo fotografiranje z namenom promocije dogodka oz. poročanja o dogodku.
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v portfelju.
  • Na voljo so vam tudi ostali dogodki Kariernega centra UM.
1907