Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Kako lahko univerza podpre in spodbudi raziskovalce, da zaprosijo za sredstva EU? (poudarek na Obzorju Evropa)

• izvajalec

dr. Gabor Szendro

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

dr. Gabor Szendro

• trajanje

3 ure

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Rast in blaginja v Evropi bosta v prihodnje odvisni od tega, ali nam bo uspelo ostati ena od vodilnih svetovnih sil na področju raziskav in inovacij. Obzorje Evropa zagotavlja za to potrebna sredstva, zato je ključnega pomena, da se raziskovalce spodbudi in podpre pri prijavah na razpise.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

• Datum: 30.03.2023

• Ura: 09:00

• Rok prijave: 29.03.2023

• Prostor: Rektorat Univerze v Mariboru, dvorana Borisa Podrecce

• Naslov: Slomškov trg 15, Maribor

• 22 prostih mest od 40

vsebina

• Kako poteka programiranje razpisov Obzorje Evropa? (strateško načrtovanje, delovni programi, misije)
  • Pomen pridružitve pravemu partnerstvu in mrežam (nacionalna in evropska partnerstva)
  • Razprava: zakaj se raziskovalci ne prijavijo na razpise?
  • Nasveti in triki, kako povečati učinkovitost prijav in omogočiti raziskovalcem, da se osredotočijo na raziskave.

cilji

Povečati število uspešnih prijav na razpise v okviru Obzorje Evropa.

izvajalec

Dr. Gabor Szendro ima več kot 15 let izkušenj z vodenjem projektov. Po več letih vodenja projektov v podjetju MSP se je pridružil Univerzi za tehnologijo in ekonomijo v Budimpešti, kjer je izvajal tečaje izobraževanja in usposabljanja ter sodeloval pri razvoju novega predmetnika. Sodeloval je pri številnih raziskovalnih projektih FP7, Central Europe, IEE, Erasmus+ in H2020, ki jih je spremljal od iskanja partnerjev do zaključka. Trenutno je vodja financiranja inovacij in projektnega vodenja v LGI, odgovoren za več raziskovalnih projektov H2020 ter za pripravo prijav na razpise Obzorje Evropa.

opombe

Dogodek organizira Oddelek za raziskovalno in umetniško dejavnost (Urška Borko Šumak). Delavnica bo potekala v angleškem jeziku. Prevajanje ne bo zagotovljeno. Udeležence spodbujamo, da za predavatelja predhodno pripravijo vsaj eno vprašanje.