Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Individualiziran načrt: Podpora študentom s posebnimi potrebami v visokošolskem izobraževanju

• izvajalec

doc. dr. Karmen Drljić

• institucija

Univerza v Mariboru

• izvajalec

doc. dr. Karmen Drljić

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Mednarodne raziskave in izkušnje iz prakse kažejo, da študenti s posebnimi potrebami iz različnih razlogov pogosto ne zaprosijo za status, ki bi urejal njihov položaj. S tem so prikrajšani za morebitne prilagoditve študijskega procesa in posledično izražanje svojih zmožnosti in potencialov. Ureditev statusa in opredelitev potreb ter posledično prilagoditev prispeva k zagotavljanju enakih možnosti za študij. S tem namenom je oblikovanje individualiziranega načrta ključnega pomena za zagotavljanje prepoznane potrebne podpore.
  • točke

0,2

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

Oddelek za izobraževanje in študij (Maruša Fabčič, edustudy@um.si)

• Datum: 07.05.2024

• Ura: 11:00

• Rok prijave: 04.05.2024

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 57 prostih mest od 100

vsebina

Individualiziran načrt za študente s posebnimi potrebami je dokument, ki študentom s posebnimi potrebami zagotavlja enake možnosti dostopa do študija in njegovih vsebin. Njegov cilj je natančneje opredeliti prilagoditve, ki jih študent potrebujejo, zato da je lahko v študijski proces (pro)aktivno vključen ter tako izraža svoje potenciale in izgrajujejo kompetence za izbrano profesijo.

cilji

Udeleženke, udeleženci usposabljanja bodo:
  • opredelili individualiziran načrt;
  • poznali njegove sestavne elemente in jih znali opisati;
  • smiselno prilagodili individualiziran načrt potrebam svoje institucije;
  • argumentirali pomen zagotavljanja individualiziranega načrta študentom s posebnimi potrebami.

izvajalec

Karmen Drljić je docentka za področje inkluzivne pedagogike na Univerzi na Primorskem Pedagoški fakulteti. Raziskovalno se ukvarja s področjem inkluzije otrok in študentov s posebnimi potrebami ter z rezilientnostjo (bodočih) učiteljev v povezavi z njihovimi inkluzivnimi kompetencami. Sodelovala je pri razvoju (aplikativnega) modela inkluzije študentov s posebnimi potrebami na UP. Je tutorka študentom s posebnimi potrebami. Njeni raziskovali interesi so trenutno usmerjeni v preučevanje digitalne enakosti in zmožnostizma - predsodkov do oseb s posebnimi potrebami.

opombe

• Udeležba na dogodku je za visokošolske učitelje, visokošolske učiteljice Univerze v Mariboru ovrednotena z 0,2 točke.
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v portfelju.
  • Dogodek bo potekal na daljavo s pomočjo orodja Microsoft Teams. Prosimo vas, da si za boljšo uporabniško izkušnjo na vašo elektronsko napravo predhodno namestite Microsoft Teams.
  • Srečanju se pridružite z uporabo digitalne identitete UM, ki je vir podatkov za izdajo potrdila o udeležbi.
  • Izvajalka dogodka ne dovoli snemanja in objave videa, avdia in transkripta (prepisa) dogodka.
1902