Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Digitalizacija preverjanja in ocenjevanja znanja v visokem šolstvu

• izvajalec

izr. prof. dr. Viktorija Florjančič

• izvajalec

izr. prof. dr. Viktorija Florjančič

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Če ne prej, smo v času epidemije začeli razmišljati o načinih preverjanja in ocenjevanja znanja na daljavo. Z dobrimi izkušnjami smo nekateri nadaljevali tudi po ponovni vrnitvi v predavalnice in tako naredili premik v smeri digitalizacije preverjanja in ocenjevanja znanja. Na predavanju bo predstavljeno, kako lahko v te namene uporabimo LMS Moodle, ki ga za podporo pedagoškega procesa uporabljajo številni visokošolski zavodi po Sloveniji, ter s kakšnimi izzivi se pri tem srečujemo.
  • točke

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

Oddelek za izobraževanje in študij (Mihaela Dovečar)

• Datum: 28.03.2024

• Ura: 10:00

• Rok prijave: 27.03.2024

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 35 prostih mest od 80

vsebina

• Predstavitev priložnosti in izzivov pri preverjanju in ocenjevanja znanja na daljavo in v predavalnici.
  • Uporaba Moodla za formativno in sumativno preverjanje znanja v visokem šolstvu.
  • Spremljanje aktivnosti študentov.

cilji

Udeleženci:

• Spoznajo primere rabe IKT v procesu preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Razumejo izzive rabe IKT v procesu preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Razumejo pomen spremljanja aktivnosti študentov v spletnem učnem okolju.

izvajalec

Viktorija Florjančič, do nedavno zaposlena na Univerzi na Primorskem, Fakulteti za management v Kopru, že več kot 20 let raziskovalno proučuje vključevanje informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanje ter učinke njene uporabe v izobraževanju in širše v družbi. Tehnologijo ves ta čas tudi aktivno uporablja pri svojem pedagoškem delu. Svoje raziskovalno delo predstavlja na mednarodnih konferencah, objavlja v mednarodnih znanstvenih revijah, je pa tudi avtorica znanstvenih monografij in strokovnih priročnikov. V lanskem letu je svojo 20.-letno prakso z Moodlom zbrala v priročniku Moodle 4.1: Od učitelja za učitelje.

opombe

POMEMBNO:

• Prosimo vas, da si za boljšo uporabniško izkušnjo na vašo elektronsko napravo predhodno namestite Microsoft Teams.
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v portfelju.

Predavanje se izvaja v okviru NOO projekta Učinkovito izobraževanje za zeleni in digitalni prehod.

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.

Na zahtevo prijavljene osebe bomo po dogodku zagotovili transkript (prepis) posnetka (mihaela.dovecar@um.si).