Vpis

Skip Navigation Linksusposabljanje2

PoUK - PrijavaPodrobnosti

• naslov

Alternativne metode preverjanja in ocenjevanja znanja in sprotni študij

• izvajalec

Oddelek za izobraževanje in študij UM

• izvajalec

Oddelek za izobraževanje in študij UM

• trajanje

• predavanje

delavnica

konferenca

seminar

tečaj

RCUM
    izobraževanje

Alternativne metode preverjanja in ocenjevanja znanja vključujejo različne načine preverjanja in ocenjevanja znanja ter spretnosti, s katerimi ciljno usmerjeno spremljamo višje nivoje pridobljenih znanj in razvitih spretnosti. To so npr. študija primera, kvizi, pisna naloga, intervju, konceptualna mapa, portfelj, medvrstniško preverjanje in ocenjevanja znanja. Ustrezna izbira metode preverjanja oz. ocenjevanja znanja zahteva predhodno analizo in presojo na osnovi zastavljenih učnih izidov.

Uporaba alternativnih metod bo učinkovitejša, če bo vključevala avtentične vsebine, ki od študenta zahtevajo premišljeno uporabo pridobljenega znanja in spretnosti v situaciji, ki posnema njegovo bodoče delovno okolje. Med alternativnimi metodami prevladujejo formativne, ki spodbujajo tudi sprotno delo študentov – osnova za trajnejše ohranjanje pridobljenih znanj in spretnosti. Za spodbujanje sprotnega študija poleg sprotnega preverjanja in ocenjevanja znanja obstajajo še različne druge strategije (npr. domače naloge, ustvarjanje povzetkov, študijske skupine).

Usposabljanje je namenjeno vodjem študijskih programov, prijavijo pa se lahko tudi ostali visokošolski učitelji in sodelavci.

• točke

0,2

• namenjeno

zaposlenimštudentomzaposlenim in študentom + zunanjim udeležencem

• organizator

• Datum: 30.03.2023

• Ura: 10:00

• Rok prijave: 29.03.2023

• Prostor: MS Teams

• Naslov:

• 138 prostih mest od 200

vsebina

• Pregled nad načini alternativnih metod preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Avtentične naloge.
  • Ocenjevanje z rubrikami.
  • Načini za spodbujanje sprotnega študija, preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Dostopnost alternativnih metod preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Univerzitetna podpora za izvajalce s področja načinov preverjanja in ocenjevanja znanja in spodbujanja sprotnega študija.

cilji

• Predstaviti primere alternativnih metod preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Izpostaviti ključne smernice za izvedbo posameznih metod preverjanja in ocenjevanja znanja.
  • Presoditi ustreznost alternativne metode za izbrano učno enoto.
  • Predstaviti strategije za spodbujanje sprotnega študija.
  • Usmeriti na ustrezna gradiva, usposabljanja in ostalo univerzitetno podporo s tega področja.

izvajalec

V Oddelku za izobraževanje in študij UM pripravljajo izobraževalne dogodke, strokovne podlage in izvajajo svetovanja za pedagoški kader UM na področju didaktične uporabe IKT v pedagoškem procesu in sodobnih učnih pristopov, s čimer Univerza v Mariboru spodbuja oblikovanje okolja z najboljšimi možnostmi za poučevanje, ki so v sodobni, digitalno podprti družbi pogosto podkrepljene z IKT. Z razvijanjem spretnosti oz. digitalnih veščin za uporabo IKT v pedagoškem procesu se omogoči učinkovit prenos znanja od izvajalcev do študentov. Dodatne informacije o izvajalcu.

opombe

• POMEMBNO: Prijavljeni bodo prejeli povezavo do Microsoft Teams srečanja na dan dogodka z e-naslova edustudy@um.si.
  • Udeležba na dogodku je za visokošolske učitelje Univerze v Mariboru ovrednotena z 0,2 točke.
  • Prosimo vas, da si za boljšo uporabniško izkušnjo na vašo elektronsko napravo predhodno namestite Microsoft Teams.
  • Potrdilo o udeležbi bo na voljo v portfelju.
  • Izvajalec dogodka ne dovoli snemanja in objave videa, avdia in transkripta (prepisa) dogodka.
  • Za dodatne informacije se lahko obrnete na dr. Natalijo Špur (natalija.spur@um.si).