Raziskovalna infrastruktura

Raziskovanje za boljšo prihodnost

Raziskovalna infrastruktura

Na Univerzi v Mariboru se zavedamo, da je visokozmogljiva, kakovostna in odprtodostopna raziskovalna infrastruktura prvi pogoj za doseganje odličnosti v raziskovanju, ki se odraža v širšem družbenem razvoju. V ta namen izvajamo številne infrastrukturne programe in projekte, s katerimi sledimo globalnim zahtevam po sodobni, dobro izkoriščeni ter mednarodno vpeti raziskovalni infrastrukturi po načelu odprtega dostopa za vse raziskovalce, tako univerzitetne kot tudi zunanje.

Raziskovalno infrastrukturo univerze umeščamo v naslednja usmeritvena raziskovalna področja:

• Napredni materiali in tehnologije;
  • Zdravje in varna prehrana;
  • Pametni energetski in krožni sistemi;
  • Umetna inteligenca in informacijsko-komunikacijske tehnologije;
  • Ostale raziskovalne usmeritve.

Odprti dostop do raziskovalne infrastrukture

Politika odprtega dostopa do raziskovalne infrastrukture

Skladno s strateškimi in razvojnimi cilji Univerze v Mariboru po uveljavljanju odprtega dostopa do javne raziskovalne infrastrukture, je Senat Univerze v Mariboru 24. 11. 2020 potrdil Politiko odprtega dostopa do raziskovalne infrastrukture Univerze v Mariboru, ki opredeljuje pogoje dostopa in uporabe RiUM za univerzitetne raziskovalce in druge raziskovalce.

Preberi več

Pregled raziskovalne opre​me članic Univerze v Mariboru v vrednosti nad 5.000,00 EUR​​​

Na Univerzi v Mariboru upravljamo z več kot 750 kosi razpoložljive raziskovalne opreme v vrednosti nad 5.000,00 EUR, ki je primarno namenjena izvajanju znanstvenoraziskovalne dejavnosti zaposlenih in študentov UM ter tudi zunanjih uporabnikov.

SEZNAM RAZPOLOŽLJIVE RAZISKOVALNE OPREME

Infrastrukturni programi in projekti